Teknoloji İle Gelen Oyun Slot

Slot kelimesi İngilizce bir kelime olup boşluk veya delik manasına gelir. Oyunun bu adını alması oyunun ilk çıktığı 1897 yılındaki makinelerde bulunan para atma yerinden kaynaklanır. İlk çıkan slot makineleri son derece basit ama eğlence vadeden bir sisteme sahipti. Genelde dükkanlar içerisinde bulunan bu makine de 52’lik destelerin kağıtları bulunurdu. Paranızı atıp kolu çevirdiğiniz de numaratörün karşınıza çıkarttığı el üstünlüklerine göre bazı ödüller verirdi. İlk zamanlar bu ödüller paradan ziyade oynadığınız dükkan içerisinden bir ürünü ücretsiz almanız üzerineydi. Mesela bu makineleri alan restoranlar müşterilerine ücretsiz bir bardak bira verebiliyordu. Sistem 1900’lü yılların başında gelişti ve yayıldı.

Slotta Kazanabilir Miyim?

Slot makineleri zamanla geçirdiği değişim ile günümüz makinelerindeki slot kolları genelde sadece eski slot  makinelerine bir gönder mahiyetindedir. Bilgisayarlı slotların çıkması ve internetin yaygınlaşması slot makineleri devrini kapatmış bu da sanal slot makinelerini ortaya çıkartmıştır. Bunlarda yine eski makineler gibi çalışmakta olup bunu bilgisayarınızın başından oyanamanıza müsaade eder. Pekislot nasıl oynanır? Slot oynamak için üye olduğunuz sitenin lisanlı olması size adil bir kazanma payı verdiği manasına gelir. Bu yüzden lisanslı bir sitede oynayıp oynamadığınıza dikkat edilmelidir. Slot bölümlerinde her sütun için belirli bir ücret ödedikten sonra şansınıza kolu çevirirsiniz. Eğer karşınız da aynı sembolden çok sayıda varsa sizlere ödeme yapılır .Bazen ise sütunların sayısı az ise daha küçük ödüller veya yeniden kolu çevirme hakkı kazanırsınız.

Slot Türleri

Slotoyunları  ilk başladığı yıllarda poker el üstünlüklerine göre değişirken yıllar geçtikçe pek çokta türü ortaya çıkmıştır. FruitSlot bunların en gözde olanlarından biridir. İlk çıkıtğı yer İngiltere olmakla birlikte zamanla tüm dünyada geniş kullanıcı kitlesi tarafından beğenilmiştir. Kolu çevirdiğiniz de genelde burada çeşitli meyveler döner.  Aynı meyveler bir araya gelince oyuncu kazanmaktadır. Bunun dışında pek çok çeşit vardır. Bazı siteler kendilerine has semboller kullanarak sizlere farklı ödül türleri de vermektedir. Ama geleneksel Fruitslot hala en yaygın ve sevilenidir.

Kategoriler: Bahis Bilgileri

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak .

*Lütfen yorumlarınızı saygı çerçevesinde yazınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmayacaktır.